Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/macsag/domains/nagrodyliterackie.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 644

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/macsag/domains/nagrodyliterackie.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 661
Beatty, Paul. Sprzedawczyk [Man Booker Prize] - nagrodyliterackie.pl

 Beatty, Paul. Sprzedawczyk [Man Booker Prize]

Rok: 2016Gatunek: PowieśćSatyraKraj nagrody: Wielka BrytaniaTemat: Stany Zjednoczonestosunki rasowe

Książka niedostępna w bibliotekach lub nieprzetłumaczona na język polski!

Szczegóły
Tytuł: Sprzedawczyk 
Tytuł oryginału: The Sellout
Autor: Paul Beatty 
Tłumaczenie 1.: Piotr Tarczyński
Literatura amerykańska - Powieść, Satyra
Nagroda: Man Booker Prize (2016)

Opis:

Sprzedawczyk, dzieło satyrycznego geniusza w szczytowej formie, kwestionuje niemal każdą obiegową prawdę na temat amerykańskiego społeczeństwa. Poruszająca, ważna powieść, niebywałe i niebywale zabawne oskarżenie naszych czasów.

Narrator Sprzedawczyka, urodzony w „rolniczym getcie” Dickens, na południowych przedmieściach Los Angeles, był w dzieciństwie obiektem psychologicznych badań o podłożu rasowym – teraz pędzi żywot Kalifornijczyka z niższej klasy średniej. Wychowuje go samotnie ojciec, kontrowersyjny socjolog, który zapewnia, że jego pamiętniki rozwiążą ich problemy finansowe. Jednak kiedy ojciec ginie w policyjnej strzelaninie, bohater zdaje sobie sprawę, że nigdy nie było żadnych pamiętników. Zostaje mu tylko rachunek za pośpiesznie urządzony pogrzeb.
Zwiedziony i rozczarowany stanem, w jakim znalazło się jego rodzinne miasto, narrator próbuje naprawić krzywdę: przed laty, żeby oszczędzić Kalifornii dalszego wstydu, Dickens zostało dosłownie wymazane z mapy. Z pomocą najsławniejszego mieszkańca miasta – ostatniego żyjącego członka Klanu Urwisów, Hominy’ego Jenkinsa – podejmuje się niewyobrażalnie odrażającego czynu: na nowo wprowadza niewolnictwo, a w miejscowym liceum segregację, co doprowadza go przed oblicze Sądu Najwyższego.

(Źródło opisu: strona wydawcy)

 

 Zobacz inne nagrodzone książki w kategorii:

Man Booker Prize

Zobacz inne nagrodzone książki tego autora:

Brak.