Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/macsag/domains/nagrodyliterackie.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 644

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/macsag/domains/nagrodyliterackie.pl/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 661
Pulitzer Prize [Nagroda Pulitzera] - nagrodyliterackie.pl

 Pulitzer Prize [Nagroda Pulitzera]

Przyznawana od: 1917Liczba laureatów: 1

Opis:

Nagroda Pulitzera to coroczna amerykańska nagroda przyznawana za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki.

Zdobywcy nagrody są wybierani przez jury, działające przy Wyższej Szkole Dziennikarstwa Uniwersytetu Columbia. Kandydatów wybiera się głównie spośród twórców amerykańskich.

Nagrodę swojego imienia ufundował w 1917 amerykański dziennikarz i wydawca węgierskiego pochodzenia, Joseph Pulitzer. Pierwsze nagrody rozdano 4 czerwca tego samego roku.

Corocznie nagrody przyznaje się w kwietniu w dwudziestu jeden kategoriach. W dwudziestu z nich zwycięzca uhonorowany jest świadectwem i czekiem na 10 tys. USD, a dwudziesta pierwsza kategoria: „Służba publiczna” uhonorowana jest złotym medalem, który otrzymuje zwykle gazeta, mimo iż jest on przypisany do konkretnej osoby.

Nagrodyliterackie.pl rejestrują książki nagrodzone Nagrodą Pulitzera w dwóch kategoriach: Powieść (Fiction) oraz Literatura faktu (General Nonfiction).

(Źródło opisu: wikipedia, strona organizatora: http://www.pulitzer.org/)

 

 Laureaci:

Rok Autor Tytuł
2016 Viet Thanh Nguyen Sympatyk

 Nominacje:

Brak nominowanych
Brak.

 Aktualności dotyczące nagrody:

Brak.

zobacz inne aktualności